Duyuru

Thaçi Bugün Ankara’da

Kosova Haberleri - Türkiye Haberleri

  /   465   /   19 Şubat 2015, Perşembe

Kosova Haber
 Yazdır

  

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hashim Thaçi Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine Türkiye’ye iki günlük resmi ziyarette bulunmak için bugün Ankara’ya gidiyor.


Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan açıklamada Dışişleri Bakanı Hashim Thaçi’nin, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun davetlisi olarak  18-20 Şubat günlerinde Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacağı bildiriliyor.


Thaçi’nin Türk muhataplarıyla gerçekleştireceği temaslarda tüm alanlarda iki ülke arasında ilişkilerin daha da ilerletilmesi yanı sıra, güncel uluslararası gelişmelerin de ele alınacağı açıklanmaktadır.


Yayımlanan açıklamada bundan başka “Kosova Cumhuriyeti bağımsızlığının 7. yıldönümüne tesadüf denk gelen bu ziyaret özel anlama sahiptir. Türkiye,  çok etnikli,  çok kültürlü,  demokratik ve refahlı Kosova’nın mevcutluğunun, Balkanlar’da barış ve istikrar için özünsel öneme sahip olduğuna inanmaktadır. Türkiye ayrıca,  Kosova’nın bağımsızlığının ilan edilmesinden bu yana Kosova’ya desteğini şimdiye dek olduğu gibi, bundan böyle de devam ettirmeye kararlıdır.” ifadelere yer verilmektedir.

  

Yorumlar